Pielęgnacja szali - praktyczne triki, które na długo pozwolą zachować szal w stanie idealnym
36.jpg

Jak pielęgnować szale z każdej kolekcji, żeby na długo pozostały jak nowe? Oto kilka praktycznych trików, które pozwolą zachować miękkość i puszystość szali z kolekcji Melange i Etno oraz gładkość, satynowy połysk i nieskazitelność szali z kolekcji Satin, Floral, a przede wszystkim tej kaszmirowej...


Kolekcja MELANGE i ETNO


Szale z tej kolekcji pierzemy w 30 stopniach - opcja dla tych, którzy wolą szybko i praktycznie, to pranie w pralce na programie delikatne lub wełna. Idealnym rozwiązaniem jest też krótkie pranie 15-minutowe, które mają co nowsze pralki. Takie krótkie pranie, do którego załadujemy jedynie nasze szaliki i np. użyjemy płynu zamiast proszku jest najlepsze. Dla tych, którzy mogą i chcą poświęcić swoim szalom nieco więcej czasu, idealne będzie pranie ręczne, wtedy nieco dłużej będziemy musieli suszyć nasz szalik.

Szale z tych kolekcji bardzo lubią szczotkowanie :) Nie jest to koniecznie do zachowania ich w dobrej formie, ale bardzo pomaga im zostać miękkimi i wyglądać zupełnie jak po zakupie na bardzo bardzo długo. Szale te oryginalnie podczas produkcji są ręcznie czesane, żeby uzyskać miłe mięciutkie włosie. To samo możemy zrobić sami w domu. Wystarczy nam do tego szczotka z kuleczkami na końcach. Wystarczy od czasu do czasu przeczesać szal i zachowa swój idealny wygląd. Również kiedy do szala np. przyczepi nam się rzep lub był pocierany w jednym miejscu np. o pasek od torebki, czy w przypadku panów o zarost, też możemy wygładzić włosie w tym miejscu dzięki szczotce.

Jedyne co szkodzi szalom, to wysoka temperatura. Nie pierzemy szali powyżej 30 stopni. Nie będzie za to szkodzić im ani deszcz, ani śnieg, zatem mogą Was chronić co zimę na całego.Kolekcja CASHMERE


Szale z kolekcji kaszmirowej to 100% wełna z kóz himalajskich, traktujemy je zatem jak wełnę, jest jednak kilka trików, które mogą nieco ośmielić właścicieli tych szali, bo np. nie trzeba się bać ich prasowania. A zatem - szale z kaszmiru najbardziej doświadczeni producenci tego surowca zalecają zawsze głównie wietrzyć i unikać prania. Jeśli już zachodzi taka potrzeba, szal pierzemy ręcznie w temperaturze nie więcej niż 20 stopni (!!), nie wyżymamy go, jedynie delikatnie, najlepiej w czystym ręczniku, wyciskamy z niego wodę i rozwieszamy najlepiej na płasko do wyschnięcia. Do prania najlepiej użyć jest rozcieńczonego szamponu dla dzieci. Szal w trakcie ręcznego prania może nieco gubić włosie, co jest normalne, nie należy się tym zbytnio martwić. Szal po wyschnięciu jak najbardziej możemy prasować, nastawiając żelazko na program wełna/jedwab. Prasowanie niejako zamknie włókna, szal po praniu będzie znowu niesamowicie gładki.


Kolekcja SATIN i FLORAL


Szale z tych kolekcji pierzemy w programie delikatnym 30 stopni lub ręcznie w tej samej temperaturze. Tak jak w przypadku szali Melange i Etno, najlepsze są dla nich krótkie programy 30 stopni (np. 15-minutowy), które ma co raz więcej pralek. Szal po praniu wręcz zaleca się wyprasować. Prasowanie daje im z powrotem piękny satynowy połysk, który może lekko zblednąć po praniu. Prasujemy na najniższym lub średnim programie - warto najpierw wykonać test na małym kawałku materiału.

Macie więcej pytań o pielęgnacje i właściwości danych szali? Zawsze możecie zapytać na czacie! Okienko czatu jest dla Was zawsze dostępne w prawym dolnym rogu strony :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl